Un forum dedicat trupei Boyfriend
 
AcasaPortalCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 
 

 SNSD.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Himi
Girlfriend
Girlfriend
avatar

Mesaje : 3890
Data de inscriere : 23/09/2011
Varsta : 21
Localizare : Between Heaven and Hell

MesajSubiect: SNSD.   Dum Sept 25, 2011 1:38 am

SNSD este un grup sud-korean format din 9 membre. ^_^

De la stanga la dreapta: Tiffany,Sunny,Taeyeon,Yuri,Yonna,Seohyun,Jessica,Hyoyeon,Sooyoung

Membre:

1.Taeyeon

Birth Name: Kim Tae Yeon
Birthday:March 9, 1989
Nicknames : Umma, Ajumma, Kid Leader, Tete, MungTaeng (Dumb Taeyeon),
Taeng, Byeon Taeng
Position:Leader & Main Vocalist
Hobbies : Swimming
Ideal Man:Brian Joo
Favorite Color: Light Blue, Purple-Blue

2.Jessica

Birth Name: Jessica Jung
Birthday:April 18, 1989
Nicknames: Sica, Jessi, Sergeant Sic, Sicachu, Sickal (knive), Ice Princess
Position: Main Vocalist
Hobbies: Boxing & Soccer
Ideal Man: Lee Sunho
Favorite color: White

3.Sunny

Birth Name: Lee Sun Kyu
Birthday:May 15, 1989
Nicknames:Sunny Bunny, Aegyo Queen, Gag-dol, Im Sunny
Position : Supporting Vocalist
Hobbies : Swimming, Video Games, Sports
Ideal Man : Jo In Sung
Favorite color: Green

4.Tiffany

Birth Name: Stephanie Hwang
Birthday:August 1, 1989
Nicknames :Spongebob Hwang,Fany Fany Tiffany,Human Jukebox,Mushroom,Tiffiana
,JumFany,AjumNy,Ddilfany,Bam Fany
Position : Supporting Vocalist
Hobbies : Flute
Ideal Man : Dennis Oh
Favorite Color : Pink

5.Hyoyeon

Birth Name: Kim Hyo Yeon
Birthday:September 22, 1989
Nicknames : Princess Fiona, Dancing Queen
Position : Supporting Vocalist & Main Dancer
Hobbies : Dancing
Ideal Man : Brian Joo
Favorite color: Green

6.Yuri

Birth Name: Kwon Yu Ri
Birthday:December 5, 1989
Nicknames : Black Pearl & Kkamyool & Kkamchi & Ggab-Yul
Position : Supporting Vocalist & Lead Dancer
Hobbies : Dancing, Ballet, Piano, Swimming, Violin
Ideal Man:Someone who can adeptly change a tire
Favorite color: Blue

7.Sooyoung

Birth Name: Choi Soo Young
Birthday:February 10, 1990
Nicknames:Cheerful Princess,Happy Princess[Fun-Loving Princess],Pig Ddooyoung,
ShikShin,NaSoo
Position: Supporting Vocalist/Lead dancer
Hobbies:Dancing,Piano, Swimming,Singing
Favorite color: Pink

8.Yonna

Birth Name: Im Yoon Ah
Birthday:May 30, 1990
Nick names : Deer Yoona, Him Yoona, Goddess Yoong
Position : Supporting Vocalist
Hobbies : Swimming
Ideal Man : Daniel Henney
Favorite color: Blue

9.Seohyun

Birth Name: Seo Joo Hyun
Birthday:June 28, 1991
Nickname : Maknae
Group Position : Lead Vocalist
Hobbies : Piano
Ideal Man : Johnny Depp
Favorite color: White

Songs:
Oh!.
Chocolate Love.
Run Devil Run.
Gee.
Hoot.
Echo.
Bad Girl.
Tears.
Genie.
Mr Taxi.
Cabi Song.
So Nyu Shi Dae.
Kissing You.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Iulia
Girlfriend
Girlfriend
avatar

Mesaje : 2534
Data de inscriere : 02/08/2011
Varsta : 22
Localizare : Rm.Valcea

MesajSubiect: Re: SNSD.   Dum Sept 25, 2011 1:51 am

Fetele canta foarte frumos dar mie una nu imi place trupa asa mult.
Cea mai draguta mi sa pare ca e Seohyun Very Happy
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Himi
Girlfriend
Girlfriend
avatar

Mesaje : 3890
Data de inscriere : 23/09/2011
Varsta : 21
Localizare : Between Heaven and Hell

MesajSubiect: Re: SNSD.   Lun Sept 26, 2011 5:55 am

My cuteeeest Sooyoung<3333
^__^
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
N@din3
Moderator
Moderator
avatar

Mesaje : 2778
Data de inscriere : 04/07/2011
Varsta : 22
Localizare : TG-JIU

MesajSubiect: Re: SNSD.   Joi Noi 03, 2011 6:48 am

mie imi plake bombonika de Seohyun

_________________

My cute Min Woo
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
N@din3
Moderator
Moderator
avatar

Mesaje : 2778
Data de inscriere : 04/07/2011
Varsta : 22
Localizare : TG-JIU

MesajSubiect: Re: SNSD.   Joi Noi 03, 2011 6:48 am


_________________

My cute Min Woo
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
N@din3
Moderator
Moderator
avatar

Mesaje : 2778
Data de inscriere : 04/07/2011
Varsta : 22
Localizare : TG-JIU

MesajSubiect: Re: SNSD.   Vin Noi 04, 2011 10:05 am














_________________

My cute Min Woo
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Continut sponsorizat




MesajSubiect: Re: SNSD.   

Sus In jos
 
SNSD.
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Other Bands :: Korean Bands-
Mergi direct la: